İnternet SEO

Penguen 4.0 güncellemesi ile Bizi Neler Bekliyor?

penguen 4.0 güncellemesi

Merhabalar. Herkes gibi bende yeni Penguen 4.0 güncellemesi ile neler değişecek diye merak ediyordum. Eskisine göre daha farklı bir güncelleme gelmiş durumda ve artık gerçek zamanlı.

Penguen Güncellemesi Nedir?

Bilmeyenler için Google’ın Penguen güncellemesi ilk olarak 2012 yılında arama sonuçlarında en doğru bilgiyi karşımıza getirmesi için tanıtıldı. Bu güncellemenin amacı, Google sonuçlarında üst sıralara çıkmak için link building yada sitenin bir kısmını anahtar kelimelerle doldurmak gibi aldatıcı teknikler kullanan sitelere ceza vermekti. Eğer sitenizde Google’ı kandırmaya yönelik böyle bir teknik kullandıysanız, sitenizin cezalı durumdan çıkması ve sıralamada yeniden yükselmesi için gelecek penguen güncellemesine kadar beklemeniz gerekiyordu.

Penguen 4.0 güncellemesi ile Bizi Neler Bekliyor?

Penguen 4.0 güncellemesi artık gerçek zamanlı. Bu da demek oluyor ki Google botları sitenizi her ziyaret edişinizde sitenizde yaptığınız değişikliklerin sonucunu kısa sürede olumlu yada olumsuz olarak görebileceksiniz.

Penguen 4.0 artık arama algoritmasının bir parçası. Önceden güncellemeler halinde gelen penguen artık Google’ın Hummingbird adını verdiği aramalarda karşımıza en iyi sonuçların gelmesini sağlayan arama algoritmasının içine dahil edilmiş durumda. Bundan böyle artık Penguen güncellemesi diye bir şey duymayacağız

Bütün dünyada aynı anda hayata geçti, yani sistem şu an herkesi etkiliyor. Önceden bazı websiteleri ve bölgeler güncellemeleri daha geç alıyorlardı.Artık böyle bir durum kalmadı.

Yeni güncelleme bütün siteyi engellemiyor. Penguen 4.0 güncellemesi artık spesifik çalışıyor. Sitenizde Google’ı ihlal eden kısımlar trafik kaybı yaşıyor ve sıralamada aşağılara düşüyor.

Penguen 4.0 güncellemesi için Ne yapmak gerekli

Şu an için bir şey yapmanıza gerek yok çünkü artık penguen güncellendi. Gerçek zamanlı çalıştığı için eğer Google’ı aldatıcı teknikler kullanmıyorsanız her şey yolunda demektir.

Zaten sitenizin sıralamasında bir değişme görüyorsanız siteniz son güncellemeden etkilenmiş demektir. Eğer sıralamada düştüyseniz muhtemelen eski kalitesiz backlinklerden dolayıdır. Bu gereksiz linkleri temizlemeniz sitenizi eski sıralamasına geri getirecektir.

Sitenizin içeriğine uygun kaliteli linkler edinmeye çalışın. İçerikle  alakasız linklerlerden trafiği artık Google ödüllendirmiyor.

Kısaca herşeyi kuralına göre yaparsanız Google sizi ödüllendirip sıralamadaki yerinizi yukarılara taşıyacaktır.

 

Kaynak: Google

1 Yorum

Yorum yapmak için tıkla

Bir Cevap Yazın

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Bumerang - Yazarkafe

Instagram