İnternet

İnternetten Ucuza Oyun Alabileceğiniz Siteler

internetten_ucuza_oyun_alabileceginiz_siteler_header

Şu sıra çok fazla oyun oynamasam da vakit oldukça eski bitiremediğim klasikleri bitirmeye çalışıyorum. Witcher 2 de kalenin tepesindeki ejderha canımı çok sıkıyor şu an. Dvd devride kapanmaya başladığı için  kendi bilgisayarımı toplarken dvd sürücü alma ihtiyacı duymadım. Oyunlarımı da mümkün oldukça internetten alıyorum. Eğer internetiniz hızlıysa oyunun boyutuna göre 3-4 saatte oyun iniyor ancak az bir kotanız varsa sıkıntı yaratabilir. Şu saçma kota olayını da kaldırırlarsa insanlar daha rahat internetin keyfini çıkarabilecek sanırım.

İnternetten ucuza oyun almak için hangi sitelere göz atmalısınız, kendi kullandıklarımı sizinle paylaşacağım

Steam

internetten_ucuza_oyun_alabileceginiz_siteler

Half-Life serilerinin yapımıcısı Valve Corporation  ait binlerce oyun barındıran platform. Steamde aldığınız oyunları steam accountunuz ile istediğiniz bilgisayarda kullanabilirsiniz. Oyunlar steam  kütüphanenizde  saklandığı için satın aldığınız bütün oyunlara kütüphaneden ulaşabilirsiniz. Steam’de indirimler farklı zamanlarda oluyor. Kış indirimleri ve bahar indirimleri dışında sürekli haftasonu indirimleri mevcut. Büyük indirim zamanlarında %30-40 arası indirimler oluyorve 2-3 gün sürüyor. Sürekli indirimlerden haberdar olmak için steam mailing liste üye olmanızı tavsiye ederim.

store.steampowered.com

Humble Bundle

internetten_ucuza_oyun_alabileceginiz_siteler2

Son zamanlarda en çok oyun satın aldığım sitelerden birtanesi. Charity (Vakıf) mantığıyla çalışıyor. Oyunlar için “Pay What  U Want” yani istediğin kadar öde seçeneği bulunuyor. Bu paranın bir kısmı oyun geliştiricilerine, bir kısmı vakıflara diğer kısmı ise sitenin kendisine kalıyor. Ödeme yaparken kime ne kadar gitsin ayarlayabiliyorsunuz. 2 haftada bir yeni bundle çıkıyor. Bundle’da belirli oyunlar için istediğin kadar öde seçeneği mevcut. Bu sayede bir kaç oyunu 1 dolara satın alabiliyorsunuz.  En fazla 9 $ ‘a 300$ değerindeki oyun paketini satın alabiliyorsunuz. Mutlaka bakmanız gereken yerlerden biri.

https://www.humblebundle.com

 

GoG

internetten_ucuza_oyun_alabileceginiz_siteler3

Gog (Good Old Games) ilk olarak eski klasik oyunları bir çok platformda (Windows, Osx, Linux ) oynanabilir şekilde pazarlayarak büyümüş bir platform. Eski oyunların yenilenmiş versiyonlarını burada bulabilirsiniz. Ayrıca yeni oyunlarda sitede bulunabiliyor. Gog’da da sürekli indirimlere rastlamak mümkün. Eğer istediğiniz bir oyun varsa onu kendi wish listinize ekleyin. İndirime girerse size mail atıp haber veriyor.

https://www.gog.com

G2A

internetten_ucuza_oyun_alabileceginiz_siteler4

Ucuza oyun bulabileceğiniz başka bir platform. Burada herkes keylerini satabiliyor. O yüzden farklı fiyatlar görebilirsiniz. Biraz Gittigidiyor gibi, satın almadan önce satıcının işlem hacmine ve yorumlarına bakarak karar vermenizi tavsiye ederim. Daha çok steam cd-key bulabileceğiniz bir yer.

https://www.g2a.com

Kinguin

internetten_ucuza_oyun_alabileceginiz_siteler5

Aynı G2A formatında olan bir site . Yine satıcıların yorumlarına ve profiline dikkat edin derim.

https://www.kinguin.net

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Bumerang - Yazarkafe

Instagram