Günlükler

Bu Hafta Yurtdışından Ne Geldi ?

img_7373

Her hafta yurtdışından gelen ürünleri sizinle paylaşma kararı aldım. Eğer bloğumu takibe alırsanız, her hafta ufak tefek artık ne geldiyse görebilirsiniz.  Bu hafta yurtdışından iki kargom elime ulaştı. İlk olarak Aliexpress’ten sipariş ettiğim cam dolap kilitleri geldi.

İkea’nın Detolf sergileme vitrinini biliyorsunuzdur. Koleksiyon yapan, figür toplayanların evinde en az bir adet bulunur. Bu vitrinin bir eksiği var, o da üzerinde kitlit yok. Eğer eve gelen komşu çocuklarının ve davetsiz misafirlerin vitrininizi karıştırmasını istemiyorsanız size de bu kilitlerden birer tane almanızı tavsiye ederim.  Türkiye’de bu kilitler var ancak kargosu üründen fazla tutuyordu o yüzden bende  aynı paraya  3 adet Aliexpress’ten almaya karar verdim.

img_73352

 

Paket bildiğimiz aliexpress kargosu 🙂 Ürünler metal olduğu için bir zarar gelmemiş. Yaklaşık 2 hafta gibi bir sürede geldi. Takipsiz.

 

img_7336 img_7337

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Biraz uğraş sonunda vitrin artık kilitlerine kavuşmuş oldu.

img_7380

İkinci gelen ürün ise Amazon’dan. Geçenlerde aldığım bir figür kullanılmış geldi. Bende Amazon müşteri hizmetlerine ulaştım ve sorunu anlattım. Ürünün bende kalabileceğini ve para iadesi yapılacağını söyledi 😀 . ( Amazon bir tane zaten…) . O tutarı da hediye çeki olarak hesabıma tanımladılar. Bende hesaptaki çek ile Bandai  MG Freedom Gundam Version 2.0  siparişini verdim.  Japonya’dan ücretsiz  ve takipsiz kargo (SAL) ile ve yaklaşık 2 hafta 3 gün gibi bir sürede elime ulaştı.  Bu maketler hakkında daha sonra bir makale yazmak istiyorum.  Kısaca Gundam animesinin çok detaylı maketleri diyebilirim.  Çeşitli boyları var ancak içerdiği detay ve figür boyu olarak 1/100 ölçek MG (Master Grade) en çok tutulan ölçektir.

img_7373img_7375

Kargo bedava olunca, biraz baloncuklu naylon ve kağıtla göndermişler 🙂  Ancak Kutu gayet güzel durunda ve ezilme yok. İçini merak ediyorsanız , ufaklı büyüklü yüzlerce parçadan oluşmakta.. Parçalar birbirine kilitlendiği için yapıştırıcıya gerek kalmıyor. İhtiyacınız olan tek şey bir maket bıçağı ve yan keski.

img_7376 img_7377

Yapım Kitapçığının içi. Her şey japonca ancak japonca bilmeye gerek yok, resimler gayet detaylı ve açıklayıcı.

img_7378 img_7379

 

Bu haftaki gelenler şimdilik.bu kadar  Ancak yeni siparişler de yolda 🙂 Haftaya buraya tekrar göz atın belki ilginizi çeken bir ürün ile karşılaşabilirsiniz.

 

 

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Bumerang - Yazarkafe

Instagram