Günlükler

Bu Hafta Yurtdışından Ne Geldi? #2

img_79362

Yeni bir hafta ile tekrar merhaba. Bu hafta elime değişik ürünler ulaştı. Aliexpress’ten alışveriş nasıl yapılır? yazımda sizi uyarmıştım hatırlarsanız. 1-2 dolar diye diye toplamda 20-30 dolar ile anca çıkabiliyorsunuz. Ne yazık ki terzi kendi söküğünü dikemezmiş hesabı bende biraz abarttım yine sanırım. Ürün elinize gelince bazen ben bunu neden almıştım acaba dediğiniz oluyordur. Çünkü bana da oluyor. 🙂

Hot Toys : Star Wars: Episode VI Return of the Jedi – Boba Fett 1/6

Geçtiğimiz hafta yurtdışından ilk olarak elime geçen ürün uzun süredir takip ettiğim bir üründü. Lego biriktiren biri olarak Hot Toys’a ilk adım kolay olmadı. Hot Toys nedir diye merak ediyorsanız açıklayayım. Hot Toys, Hong Kong merkezli bir action-figür üreticisi ve neredeyse gerçeğe en yakın figürleri üretmesi ile meşhur olmuştur. Action figürler belirli ölçeklerde olurlar 1/6 , 1/4 gibi ve genellikle kalitesine göre karakterin birebir kopyalarıdır. Bu figürleri erkekler için yapılmış Barbie bebekler gibi düşünebilirsiniz. Ama oynamaya kıyabilir misiniz bilmiyorum çünkü oynanmak için değil sergilenmek için üretilmişlerdir. Bu figürler oyuncak kategorisine girmez daha çok 15 yaş üstü yetişkinlere hitap eder. Neye lafı uzatmadan Star Wars serisi içinde toplamda 2 dakika görünmesine rağmen en popüler karakterlerden biri olan Bounty Hunter Boba Fett’in benimde gönlümde yeri farklıdır. Hot Toys’un çıkardığı Boba Fett 1/6 versiyonu görünce gerçekten de bu figürü almalıyım dedim ve İngiltere’ye giden bir arkadaşımdan rica ettim. Şansıma ürün indirime girmiş ve dükkanda kalan sonuncuyu almayı başarmış. Üstelikte Deluxe versiyonunu alıp gelmiş 😉 Deluxe versiyonun da ek olarak Sarlacc Pit bulunmakta. Bu figürün tam incelemesini vakit bulursam ayrıca yapmak istiyorum. Şimdilik kısa bir inceleme ile merak edenler için paylaşıyorum.

Kutuyu gerçekten çok güzel ve üzerindeki baskı kalitesi ve sağlamlığı kolayca hissediliyor.

yurtdışından ne geldi

Boba Fett ve aksesuarlarının bulunduğu ilk parça

yurtdışından ne geldi

Bahsettiğim Deluxe versiyona özel üretilmiş olan Sarlacc Pit.  Ayrıca standart stand da yanında geliyor.

yurtdışından ne geldi

Son olarak vitrinde yerini alıyor. Sarlacc Piti denemedim ama bu vitrine sığmayacak gibi.

yurtdışından ne geldi

Mini Electric Drill Dremel Grinding Set 12V

Yurtdışından gelen  bir diğer ürün ise Aliexpress’ten yaptığım alışveriş serisinin ilk gelenleri. Maket yaparken  delme ve kesme işlemlerinde işimi görebileceğini düşündüğüm bir ürün. Mini elektrikli matkap ve taşlama aleti.  Ürünü Aliexpress’ten almak isterseniz buradan göz atabilirsiniz.

img_7895-1

yurtdışından ne geldi

Ürün fiyatına göre gayet sağlam duruyor. Yanında ufak kesme, delme ve parlatma için gerekli uçlar ile birlikte geliyor.

Arduino UNO R3 MEGA328P

Elektronik ve elektrik ile oldum olası haşır neşir olmak istemişimdir. Aklımdaki bir kaç proje için nasıl olur diye internetten bakınırken Arduino Uno ile karşılaştım. Daha sonra araştırdıkça artık 10-12 yaşındaki kardeşlerimizin bile kendi projelerini programladıkları hatta youtube da videolar bile koydukları gördüm. Öğrenmenin yaşı olmaz demişler, o yüzden bende bir tane sipariş ettim. Tabiki yine aliexpress’ten ;). Bu aldığım ürün gerçeğinin birebir kopyası, klon arduino olarak geçiyor. Ben sadece öğrenmek için aldığımdan orjinaline fazladan para verme gereği duymadım.

UNO R3 MEGA328P ATMEGA16U2 for Arduino Compatible

yurtdışından ne geldi yurtdışından ne geldi

Arduino’nun yanında kullanmak üzere çeşitli ıvır zıvırı da almayı unutmadım tabiki 😉 Çünkü hemen bir sürü proje yapağım zaten. Şaka bir yana bu yardımcı elemanları Türkiye’deki dükkanlarda baktım ancak neredeyse 3 katı pahalıya geliyordu.  Maketlerde denemek için düşündüğüm led projem içinde gerekli elemanları içeren bir set. İçinden bir sürü direnç, button ve yardımcı parçalar çıkıyor.  Eğer vakit ayırabilirsem ve başlayabilirsem sizinle buradan paylaşacağım. İçerikte tam olarak şöyle..

yurtdışından ne geldi

Bu hafta bunlar ile oyalanmak bana yetecek sanırım.  Aliexpress’ten gelecek bir kaç parça da yolda… Haftaya tekrar görüşmek üzere 😉

2 Yorum

Yorum yapmak için tıkla

Bir Cevap Yazın

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Bumerang - Yazarkafe

Instagram