Günlükler

Günlük #1 Yapılacaklar Listesi

gunluk-1

Sitenin içinde günlük de tutmak istedim. Yazdığım yazılar belki tam olarak kişisel blog deneyimini vermiyor gibi geliyor. Bu esasında ikinci blog deneyimim ilki de güzel gidiyordu ancak vakit ayıramadığım için kendi kaderine mahkum oldu ve Google’ın sayfalarında kayboldu. Bu siteyi açarken farklı bir şeyler denemek istedim umarım olacak. Sanırım 1 hafta oluyor daha siteyi açalı. Burada sevdiğim konuları yazacağım, tecrübeli olduğum konularda insanlara yardım edeceğim ve öğrenmek istediğim konuları burada yazarak öğreneceğim.

Şu sıra fazla yurtdışı konusu girdiğimin farkındayım esas uzmanlığım tasarım konusunda yazılara ağırlık vermeyi düşünüyorum. Buraya gelenler hem bir şeyler öğrenmeli hemde keyifli makaleler arasında dolaşabilmeli. Tabi şu an tek sıkıntım siteye gelen giden yok ama eski bloğum da yaptığım hatayı yapıp umutsuzluğa kapılıp olmuyor deyip ilgimi kesmeyeceğim. Bu günlük kısmını da esasında bunun için ekledim yazacak bir şey olmasa bile burada içimi dökebilirim en azından. Bu yazdıklarımı okuyan biri olacaktır elbet 🙂

Nasıl yazdığımı bilmiyorum ama umarım sıkıcı değildir. Şu an biraz gribim ve halsizim aklımda bir kaç yazı fikri var ama halim yok oturup yazmaya. Dahası başka yapmam gerekenlerde var . Yeni evimize geçtik ve odam hala dağınık. Odanın yarısı yapılmayı bekleyen legolar ile dolu ancak nasıl onları tekrar yapacağımı bilmiyorum. Sağlam bir program yapmam gerekecek çünkü işten gelip yemek yedikten sonra oturup Lego yapmak gerekiyor ufak bir setin en az 1-2 saat aldığını düşünürsek benim baya bir mesai yapmam gerekiyor . Artık herşeyi ertelemeye başladım ve aklımdakileri bir an önce hayata geçirmem gerekiyor.

O yüzden kendime bir yapılacaklar listesi yaptım:

 Ikea’dan Raf Alınacak

 Bütün legolar yapılacak

 Haftada bir blog’a yazı girilecek

Ayda en azından bir kitap okuyabilmek

 Akşamları 1 saat yürüyüş yapılacak

 ve Diyet 😉

 

İşte odam:
daginik-odam

Bu arada bugün bricklink’ten minifgürlerim geldi. Superheroes minifigürlerine sardım bu aralar. Odamı da düzenlersem bunları da güzel bir çerçeve yapıp duvara asacağım. Yapılacak çok iş var. Şimdilik bunlar da diğerlerinin yanına gidecekler.

gelen kargogelen-lego-minifigurler

garipler

Siteye geri dönersek bu site için 6 aylık öngörüm en azından günlük 400-500 kişinin ziyaret etmesi. Şu an için pek bir reklam yapmadım site için. Ama umuyorum doğru güzel makaleler ile bu sayıya ulaşacağım. Şu an için maddi bir beklentim yok ama ilerde belki neden olmasın?

Neden Balbazar peki?  Esasında bu pokemon çılğınlığı tekrar ortaya çıkınca pokemon alan adlarına baktım ve Balbazar.com un boş olduğunu görünce almaya karar verdim. Küçükken baya izlediğim için balbazar karakterinide sevdiğimden bu alan adı benim için isabet oldu. Pokemon ile ilgili bir site kursam site adıyla çok daha uygun olacaktı ama pokemonla alakalı zaten onlarca site var. 

Bu sitede ileride neler olacak bende merak ediyorum belki yine maymun iştahlılık yapıp siteyi kendi kaderine bırakıcam. Yada azar azar yazılarla siteyi yükselteceğim. Bunu göreceğiz en azından 6 ay sonra bu yazıyı okuduğumda yüzümde bir ufak bir tebessüm oluşacaktır. Şimdilik bu kadar…

2 Yorum

Yorum yapmak için tıkla

Bir Cevap Yazın

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Bumerang - Yazarkafe

Instagram