İnternet

Black Friday 2016 (Kara Cuma) Geliyor !

image00

Kasım ayına girmiş bulunmaktayız ve bu ay alışveriş yapanlar için özel bir ay çünkü bu ay sonunda Black Friday ( Kara Cuma) indirimi başlıyor. Televizyonda mağazadan alışveriş yapmak için kuyruklar oluşturan ve mağaza kapıları açıldığında çekirge sürüsü gibi bir anda mağazayı talan edip birbirlerini ezen insanları hatırlıyorsunuzdur. Bu ay işte o ay. Umarım bu sene kötü görüntülere şahit olmayız.

Peki nedir bu Black Friday (Kara Cuma ) indirimi ?

Amerika’da ortaya çıkan, şükran gününün bitimini takip eden cuma günü yapılan büyük indirim gününe verilen isimdir. Ünlü bütün markaların %80’e kadar indirim yaptığı, insanların geceden mağazaların önünde kuyruklar oluşturduğu ve ne yazık ki bazılarının o kalabalık arasında yaralandığı bir indirim günü. Kara cuma denmesinin de iki nedeni var biri indirimin sabah erken saatlerde başlaması, diğeri de bahsettiğim gibi bu hengame sırasında can kayıplarının olması.

Black Friday Ne Zaman ?

Bu büyük indirim başlangıcı bu sene Kasım ayının son haftası yani 25 Kasım Cuma günü başlıyor. Peki biz bu indirimden nasıl yararlanabiliriz?

Oraya gidemeyeceğimiz için ( giderseniz bile o kalabalığın arasına girmenizi tavsiye etmem ) online olarak destek verebiliriz 😉 Her ne kadar Türkiye’de yaşayıp, yurtdışından online alışverişe getirilen kısıtlamalar ile boğuşuyor olsak da bu indirimlerden bizde bir şekilde yararlanabiliriz.

 

black friday 2016 ne zaman

Amazon Black Friday 2016 Başladı Bile!

Kara cuma indirimlerinden en iyi yararlanabileceğiniz site Amazon.com’dur. Amazon’un Black Friday indirimi gerçekten meşhurdur ve her yıl özellikle kendi sattığı ürünlerde ciddi oranda indirimler yapar. Her türlü ürünü bulabileceğimiz için de yurtdışından alışverişte bizim için ilk duraktır. Eğer uzun süredir almak istediğiniz bir ürün var ise fiyatını kontrol edin derim. Sonra kaçırırsanız, üzülebilirsiniz.

Amazon bu sene Black Friday 2016’ya erken girdi ve sitesindeki binlerce ürün şu an indirime girdi. 25 Kasım’a kadar da her gün farklı ürünlerde indirim olacak.

Ebay Black Friday 2016

Bir diğer indirimden yararlanabileceğiniz online alışveriş sitesi de eBaydir. eBay’de çoğu üründe güzel indirimler yakalayabilirsiniz.

Eğer eBay’den Paypal ile nasıl alışveriş yapabilirim sorusunun cevabını arıyorsanız. Bir önceki yazıma lütfen bakın.

Kapanan Paypal ile Alışveriş Yöntemi

Aradığınız ürünü eğer buralarda bulamadıysanız . Amerika’dan ürün getirme hizmeti veren siteler aracılığıyla istediğiniz ürünü alabilirsiniz.

Black Friday 2016’yı Kaçırdıysanız.

Black Friday’ı kaçırdınız yada sonradan haberiniz oldu. Kötü bir durum olabilir ancak çokta üzülmeyin bu alışveriş dünyasında daha çok gün var. Kimse evine eli boş dönsün istenmez. Özellikle hafta sonu talan edilen dükkanlardan ürün alamamış yada bir şekilde alışveriş yapma imkanı bulamamış kişileri de  düşünmüşler ve yeni bir gün daha keşfetmişler.. Cyber Monday! (Siber Pazartesi)

Black Friday’ın bitimine gelen Pazartesi’de online alışveriş sitelerinin kara cuması olarak biliniyor. Bütün markaların web siteleri o gün itibari ile indirimlerine devam ediyor. Bu Cyber Monday bizim ülkemizde de artık kutlanıyor o yüzden üzülmeyin 😉 Pazartesiye bağlanan geceden itibaren birçok online sitesinde indirimler başlar. Cyber Monday 2016 tam olarak 28 Kasım Pazartesi başlıyor.

Eğer yurtdışından bir ürün alacaksanız bu ay tam zamanı. Biraz fiyat araştırması ile beğendiğiniz ürünü Black Friday indiriminde normalin çok altına alma şansını yakalayabilirsiniz.

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Bumerang - Yazarkafe

Instagram