Yurtdışı Alışveriş

Amazon Artık Türkçe. İlk Adım Almanya’dan

amazon_turkce

Amazon bugün amazon.de üzerinden paylaştığı basın açıklaması ile artık amazon.de sitesine Türkiye’deki kullanıcılar için türkçe dil desteği eklediğini duyurdu. Evet yanlış duymadınız amazon artık Türkçe. Yep yeni bir amazon deneyimi yaşayacağız gibi gözüküyor.

Bütün siteyi Türkçe dilinde sorunsuz kullanabildiğimiz gibi destek kısmına da e-mail ve telefon ile türkçe ulaşabileceğiniz müşteri hizmetleri eklenmiş.

Şu an için en güzel avantajı Türkiye’den 49 euro ve üstündeki siparişlerinizde ücretsiz kargo seçeneği sunuyor olması.

Amazon.com üyeliğim ile Amazon.de’ye girebilirmiyim?

Evet. Amazon.com üyeliğiniz varsa yeni den üye olmanıza gerek yok aynı hesapla amazon.de üzerinden giriş yapabilirsiniz. Siteyi Türkçe kullanmak içinde aşağıdaki kutucuktan Türkçe’yi seçmeniz yeterli olacaktır.

Amazon Artık Türkçe

Bu bizim için güzel bir haber. Çünkü Amazon Türkiye pazarının farkına varmış olmalı ki, bize lojistik olarak en yakın ve ucuz yerden hizmet sunmayı hedefliyor. Benim şahsı fikrim bir yada iki sene içinde eğer ki Türkiye’den tahmin ettiği satış oranını yakalarsa Amazon Türkiye ofisini açabilir. Şu an için bir hayal gibi dursa da zaman neyi gösterir bilemiyoruz.

Siteye girip baktığımda bazı ürünlerin Türkiye’ye gönderilmediğini gördüm. Büyük ihtimalle sistem daha tam anlamıyla oturmamış.

Daha detaylı bir inceleme ile ilerleyen günlerde Türkçe sistemine tekrardan gözatacağız…

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Bumerang - Yazarkafe

Instagram